Jak działa funkcja wydruku podążającego i kiedy warto ją stosować?

Drukowanie podążające to innowacyjna technologia ułatwiająca korzystanie z urządzeń drukujących w różnych lokalizacjach. Dzięki niej możliwe jest wydrukowanie dokumentów na dowolnym drukarce, która jest połączona z unikalnym identyfikatorem użytkownika. W ten sposób zapewniamy sobie komfort pracy oraz ochronę poufnych danych. W czasach, kiedy mobilność stała się kluczowa, warto zapoznać się z zaletami stosowania tego rozwiązania oraz rozważyć jego zastosowanie w codziennej pracy czy biznesie.

Czytaj dalej

Na czym polega dzierżawa urządzeń wielofunkcyjnych?

Drukarki i urządzenia wielofunkcyjne to często niezbędny sprzęt w niejednej firmie. Jednak czy konieczne jest kupienie nowych urządzeń i wydawanie dużej sumy pieniędzy? Przeczytaj o możliwościach, które daje dzierżawa tego typu sprzętów i dlaczego warto się na to zdecydować.

Czytaj dalej

Gdzie znajdą zastosowanie plotery?

Na rynku możemy znaleźć różne rodzaje ploterów, które będą przydatne w wielu typach przedsiębiorstw. Jednak, czym właściwie jest ploter? To nowoczesne komputerowe urządzenie peryferyjne, które jest przydatne między innymi do wydruku płaskich, dużych dokumentów i rysunków. Znakomicie się sprawdzają w pracach związanych z architekturą, kartografią, billboardami czy projektami budowlanymi o większych rozmiarach. Jednak druk to nie jedyna umiejętność ploterów, ponieważ zazwyczaj też nanoszą wzory, wycinają je oraz grawerują.

Czytaj dalej

Z jakich powodów opłaca się dzierżawa drukarki wielofunkcyjnej?

Drukarki wielofunkcyjne – obok komputerów i mebli – stanowią podstawowe wyposażenie każdego biura. Sprzęty te są codziennie bardzo intensywnie eksploatowane przez pracowników biurowych, dlatego nie warto inwestować w urządzenia kiepskiej jakości. Natomiast zakup drukarek wielofunkcyjnych wysokiej jakości wiąże się z koniecznością zainwestowania dużych pieniędzy. Rozwiązaniem jest dzierżawa sprzętu.

Czytaj dalej

Kiedy i dlaczego warto inwestować w drukarki wielofunkcyjne?

Obecnie na rynku mamy wiele rodzajów drukarek i skanerów oraz urządzeń, które łączą obie funkcje. Drukarki wielofunkcyjne łączą zalety kopiarki, skanera, a do tego niejednokrotnie i faksu.

Czytaj dalej

Atramentowa czy laserowa - która drukarka sprawdza się lepiej?

W świecie postępującej cyfryzacji drukarka wciąż pozostaje niezwykle przydatnym narzędziem, chętnie wykorzystywanym w pracy, nauce oraz innych codziennych czynnościach. Bardzo często fizyczna forma dokumentów jest wręcz wymagana przez prawo lub wewnętrzne przepisy firmy czy uczelni. W takiej sytuacji drukarkę zwyczajnie warto mieć w domu, niezależnie od tego, czy korzysta się z niej regularnie, czy jedynie okazyjnie. Przed jej zakupem trzeba jednak podjąć decyzję dotyczącej wykorzystywanej przez nią technologii. Liderami na rynku są dwie: laserowa oraz atramentowa.

Czytaj dalej