Obecnie na rynku mamy wiele rodzajów drukarek i skanerów oraz urządzeń, które łączą obie funkcje. Drukarki wielofunkcyjne łączą zalety kopiarki, skanera, a do tego niejednokrotnie i faksu.

Czym jest drukarka wielofunkcyjna?

Drukarki wielofunkcyjne umożliwiają przygotowanie lub powielanie wszelkiego rodzaju dokumentów. Mają też takie funkcje jak kopiowanie, drukowanie, skanowanie i faksowanie. To bardzo praktyczne rozwiązania, które nie zajmują dużo miejsca i umożliwiają, w zależności od rodzaju urządzenia, druk atramentowy lub laserowy. Warianty atramentowe nanoszą druk w sposób tradycyjny. Krople farby w precyzyjny sposób zostają przenoszone w wyznaczone miejsce na papierze. Natomiast laserowe wykorzystują wiązkę lasera, która elektryzuje wybrane obszary bębna, który nanosi toner na papier. Ponadto wielofunkcyjna drukarka wyposażona jest także skaner, za pomocą którego, obraz zapisany na papierze można przenieść do komputera. Potem, jeśli jest taka potrzeba, można go wydrukować i wielokrotnie skopiować.

Dlaczego warto zainwestować w drukarki wielofunkcyjne?

Drukarka, faks, skaner i kopiarka w jednym urządzeniu to doskonały wybór. Posiadanie wszystkich funkcji w jednej maszynie daje wiele korzyści. Cena takiego rozwiązania jest porównywalna ze sprzętem dedykowanym – czyli otrzymujemy więcej funkcji w bardzo podobnej cenie. Poza tym wszystko, czego potrzebujemy, znajduje się w jednym miejscu, co pozwala na zorganizowanie większej ilości przestrzeni do pracy. Używając drukarki wielofunkcyjnej zamiast dwóch czy trzech urządzeń możemy uniknąć nieporządku z kablami, gdyż potrzebne jest tylko jedno gniazdko elektryczne, dodatkowo można zmniejszyć zużycie energii, a tym samym zmniejszone zostaną koszty operacyjne. Mniej sprzętu wpływa ponadto na ochronę środowiska, ponieważ mniej odpadów to mniej śladu ekologicznego. Odpowiednią drukarkę wielofunkcyjną możemy kupić, wydzierżawić lub wynająć w firmie IDE.

Wróć