Drukarki wielofunkcyjne – obok komputerów i mebli – stanowią podstawowe wyposażenie każdego biura. Sprzęty te są codziennie bardzo intensywnie eksploatowane przez pracowników biurowych, dlatego nie warto inwestować w urządzenia kiepskiej jakości. Natomiast zakup drukarek wielofunkcyjnych wysokiej jakości wiąże się z koniecznością zainwestowania dużych pieniędzy. Rozwiązaniem jest dzierżawa sprzętu.

Jak przebiega proces dzierżawa sprzętu drukującego?

Wynajem drukarek wielofunkcyjnych do biura przebiega w bardzo prosty sposób. Po wyborze sprzętu – dobranego tak, by spełniał wszystkie potrzeby i oczekiwania – urządzenie trafia do firmy. Od tej chwili, co miesiąc należy uiszczać opłatę, która różni się w zależności od rodzaju sprzętu oraz rodzaju podpisanej umowy. Może być to umowa a czas określony lub nieokreślony, umowa z opłatą za wydruki, umowa ze stałą opłatą miesięczną obejmującą limit wydruków oraz umowa ze stałą opłatą miesięczną i opłatami za nielimitowane wydruki. 

Zalet dzierżawy drukarek wielofunkcyjnych

Wynajem sprzętu jest doskonałym sposobem na pozyskanie urządzeń dobrej jakości w sytuacji, gdy firma dopiero się rozwija i nie ma wystarczających nakładów finansowych. Dzięki dzierżawie firma zyskuje możliwość korzystania z dopasowanych drukarek, które pozwalają na realizację powierzonych zleceń.  Ponadto wypożyczalnie sprzętu dysponują zwykle najnowocześniejszymi, zaawansowanymi technologicznie urządzeniami. Dzierżawcy mają także możliwość testowania drukarek przed ostatecznym wyborem. Dodatkowo maszyny objęte są serwisem, co pozwala uniknąć kosztów związanych z naprawami oraz zakupem części zamiennych. Firma nie ma również problemu z utylizacją sprzętu, a ponadto rata za dzierżawę stanowi koszt uzyskania przychodu, co obniża datek dochodowy.

Wróć