Drukowanie podążające to innowacyjna technologia ułatwiająca korzystanie z urządzeń drukujących w różnych lokalizacjach. Dzięki niej możliwe jest wydrukowanie dokumentów na dowolnym drukarce, która jest połączona z unikalnym identyfikatorem użytkownika. W ten sposób zapewniamy sobie komfort pracy oraz ochronę poufnych danych. W czasach, kiedy mobilność stała się kluczowa, warto zapoznać się z zaletami stosowania tego rozwiązania oraz rozważyć jego zastosowanie w codziennej pracy czy biznesie.

Zalety drukowania podążającego

Funkcja druku podążającego przynosi wiele korzyści, zarówno użytkownikom indywidualnym, jak i przedsiębiorstwom. Po pierwsze, poprawia bezpieczeństwo danych – dokumenty są wydrukowane dopiero po autoryzacji osoby, która wysłała je do wydruku. Po drugie, ułatwia pracę zdalną i mobilną – niezależnie od lokalizacji mamy dostęp do drukarek i kserokopiarek zarejestrowanych w systemie. Po trzecie, pozwala na kontrolę kosztów – administrator systemu może monitorować zużycie materiałów i wprowadzać ograniczenia w ramach budżetu.

Jak korzystać z drukowania podążającego?

Aby móc korzystać z funkcji drukowania podążającego, konieczne jest posiadanie odpowiedniego oprogramowania oraz urządzeń drukujących zgodnych z tą technologią. W pierwszym kroku należy założyć konto użytkownika i zarejestrować swoje urządzenia drukujące. Następnie, podczas wysyłania dokumentów do wydruku, wybieramy opcję drukowania podążającego. Po przesłaniu pliku do systemu, wystarczy podejść do wybranej drukarki lub kserokopiarki, zidentyfikować się za pomocą identyfikatora (np. karty zbliżeniowej) i poczekać na wydrukowane materiały.

Serwis drukarek i kserokopiarek Ide ze Szczecina

Jeśli zdecydujesz się na wdrożenie funkcji wydruku podążającego, warto skorzystać z usług profesjonalnego serwisu drukarek i kserokopiarek. W Szczecinie warto polecić firmę Ide, która oferuje kompleksowe usługi w zakresie drukowania i kopiowania. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu, fachowej wiedzy i szybkiej reakcji na zgłoszenia, serwis Ide jest idealnym partnerem w dbaniu o sprzęt drukujący oraz wdrażaniu nowoczesnych technologii takich jak drukowanie podążające.

Wróć