Centralne zarządzanie wydrukiem

 

Systemy wydruku , to oprogramowanie, które pozwala na centralne zarządzanie drukiem oraz obiegiem dokumentów w biurze. Ich zastosowanie ułatwia także kontrolę kosztów związanych z drukowaniem dokumentów w firmie. Systemy te na bazie ustawień centralnych dostarczają m.in. wydruk podążający, który zwiększa bezpieczeństwo realizowania wydruku poufnych dokumentów w biurze.

 

Jak działa wydruk podążający?

 

Nowoczesne drukarki i urządzania wielofunkcyjne wyposażone są w funkcję wydruku podążającego. Kiedy zostanie ona połączona z odpowiednim oprogramowaniem, umożliwi bezpieczne drukowanie dokumentów na dowolnej firmowej drukarce. Aby móc jednak skorzystać z tej opcji, trzeba zalogować się do wybranego urządzenia PIN-em lub kartą. Gwarantuje to w efekcie, że dokumenty nie wpadną w niepowołane ręce i zostaną odebrane wyłącznie przez osoby do tego upoważnione. Co więcej, jeśli dany dokument nie zostanie wydrukowany to plik, na którym jest zapisany, po upłynięciu określonej ilości czasu zostanie automatycznie usunięty z systemu.

Wydruk podążający jest to jedno z najciekawszych rozwiązań do biura, które pozwala na bieżąco kontrolować koszty druku biurowego i zabezpieczyć dane przed niepożądanymi osobami. Niewątpliwie zwiększa bezpieczeństwo danych i eliminuje oczekiwanie na dokumenty, co wpływa na wydajność i komfort pracy. Poza tym wydruk podążający świetnie rozkłada obciążenie na poszczególne urządzenia biurowe.